Přeskočit na hlavní obsah

Pavučina lásky - KNIHA DOPSÁNA

Pavučina lásky - 3. díl Božské tragikomedie
Je tomu týden, co jsme úspěšně dopsali devátou a tím pádem poslední kapitolu Pavučiny lásky. V porovnání s předchozími čtyřmi knihami to byl tentokrát opravdu běh na dlouhou trať, neb první kapitolu jsme dokončili v polovině září 2021. Na druhou stranu jsme se vedle psaní ještě věnovali výstavbě domu, výsadbě několika stovek stromů, podnikání a nezištné pomoci lidem, již měli zájem o lepší život na druhém konci světa.
Pro ty, kteří vůbec netuší, o čem je zde řeč, si dovolíme krátké shrnutí - Pavučina lásky je třetím dílem naší knižní fantasy série Božská tragikomedie. Více informací naleznete v menu pod Naše tvorba.

Jelikož jsme si doposud knihy vydávali sami a prošli jsme si celým tím kolečkem od prvotní myšlenky až po hotovou a vytištenou knihu už čtyřikrát, naučilo nás to, jakých chyb se vyvarovat a kterými cestami se dál ubírat.

Tudíž podobně jako máme svůj vlastní osobitý styl psaní, tak máme i svůj vlastní, pro spoustu soudobých spisovatelů nepochopitelný, postup "výroby". Jinými slovy, nepíšeme nahodile a naslepo, nenecháváme si hrdiny přerůst přes hlavu, nesnážíme se nikoho napodobovat ani lézt jiným autorům do zadnice a už vůbec nehrajeme na nějaké první, druhé nebo patnácté drafty.

Každá kniha je předem a jasně naplánovaná. A každá dokončená kapitola míří ihned k betačtenářkám a korektorkám a to nikoli v  jednotlivých soukromých zprávách, ale v jednom jediném souboru s hromadným přístupem pro všechny zúčastněné. K tomu, mnohými autory opovrhovanému způsobu revize textů, jsme dospěli po několikaletých zkušenostech a je pro nás nejvíce vyhovující.

Holt, jsme asi měli jednou štěstí na lidi a naše betačtenářky nejsou úťápnuté chudinky, které by se bály napsat svůj názor, který se neshoduje s ostatními. Ono to možná bude i tím, že spolupracovat s námi, znamená být nejen sečtelý a spolehlivý člověk, ale taky nemít nasráno v gatích ani v hlavě.


V současné chvíli čekáme na vyjádření českého nakladatelství, do kterého jsme zaslali první dva díly Božské tragikomedie. Pakliže nakladatel řekne ano, bude datum vydání Pavučiny lásky v jeho rukou. Pakliže se nakladatel vyjádří záporně či bude, jak je v Česku dobrým zvykem, dělat mrtvého brouka, vydáme si knihu sami ještě tento rok.

Ukázka neopraveného textu z poslední kapitoly knihy.

Komentáře