Přeskočit na hlavní obsah

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

Pokračování novely Na hraně temnoty vypráví formou deníku příběh introvertního čaroděje a sociopata jménem Zakhar. Ten se vydává na daleký východ, aby si splnil svůj sen. Chce najít Knihu všech knih, prastarý artefakt, jenž obsahuje veškerá známá i zapomenutá kouzla. Jeho cesta však nebude lehká, neboť se na ní bude muset postavit nejenom cizím lidem a jejich dotekům, které ho k smrti děsí, ale především sobě a svým tužbám. Temná fantasy série Ztracen v čase vás zavede do světa Božské tragikomedie, leč do úplně jiné doby i místa, než kterou je domovina nesourodného trojlísku - Pipin, Eiri a Sebas.

✨ SKLADEM ✨

👑 Prodejní cena: 169,- Kč 👑
plus poštovné dle ceníku přepravní společnosti - Česká Pošta / Zásilkovna
platit můžete na český či slovenský účet (KČ/EUR)


V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na emailu:
nathanielwonderful@gmail.com
📚 Základní informace: 📚

Datum vydání: 4. srpna 2021
Vazba: měkká
Formát: B6
Počet stran: 322
Vydání: první
Náklad: 100 ks


🖋️ Knižní anotace: 🖋️

Drahý čtenáři,
neklamal jsem Tě potud a nebudu Ti lhát ani nyní. Toto je příběh Zakhara. Čaroděje, jenž uzřel mnoho světů, a přec jediné peklo si nesl pouze sám v sobě. Jeho putování bylo zdlouhavé, sny černé a život jedna nekonečná bolest. Byl to tvor sečtělý, dychtící po vědomostech i vysmívající se báchorkám, přesto jako by se snad zrodil pod špatnou hvězdou.

V žádném čase nebyl jako ostatní a navzdory všemu, co v životě učinil, měl stále své zásady. Jeho paměti jsem proto, slovo po slovu, písmeno po písmenu, přepsal pouze na nový list. Neboť to byl on sám, kdo nepodlehl přání většiny a zaznamenal svůj příběh takový, jaký se skutečně stal. Bez příkras, bez cenzury i beze snahy zalíbit se.

Namáhej tedy svou mysl, smrtelníku, jsem přesvědčen, že Ti to prospěje, anebo se vzdej jako slaboch a knihu odlož. Vždyť vítězové i poražení nakonec stejně spočinou bok po boku. Po smrti, v tichém a neoznačeném hrobě.
⭐ Hodnocení čtenářů: ⭐

„Abych pravdu řekla, tak Cesta do neznáma se mi stala mou oblíbenou knihou, ve které jsem poprvé zažila situaci, kdy jsem si oblíbila kapitolu Kniha života. A jsem schopná si ji přečíst znovu a znovu.“ (celá recenze)
— Enthu 5 / 5

„Jo, prostě opět skvělá fantasy. Děj propracovaný, postavy promyšlené, a celkově z děje dýchá tajemno, temnota, strach. Vpodstatě kdybych si odmyslela kouzla, která Zakhar používá, tak dostanu hodně slušný historický příběh. Takový temný středověk a to mě baví.“ (celá recenze)
— Knihomolkalenka

„Četlo se to výborně, i když to místy bylo ukecanější, vím, že je to autorský styl a uhle sérii mám raději, než Nevyzpytatelné cesty... A je znát, že se autoři stále posouvají a zlepšují. Už teď se těším, co bude dál. A co čekat? Kouzla, mordy, znechucení, mnohdy až naturalistické popisy ledasčeho a velké putování, které ještě není u konce.“ (celá recenze)
— Karinga 4,5 / 5

„Stránky sú výživné na podobne ladené okamihy, hoci neohúri svojou dejovosťou. Nie je to tak, že by sa tam nič nedialo, to ani v najmenšom. Podstatou však nie je predstavenie ľahkej dobrodružnosti, skôr vytvorenie psychologického profilu umocneného tým, čo sa deje. Aj vďaka tomu je kniha temná, no zároveň sa pýši veľkou mierou reálnosti, keďže zobrazuje ľudí a ich občasné poklesky.“ (celá recenze)
— lili.darknight 4 / 5

„Tato kniha, tento příběh je naprostý originál, nečekejte žádné klasické fantasy. Nehledejte zde příběhy o lásce, zachráně světa a mocných hrdinech, to tady nenajdete. V této knize se autoři noří do vašeho nitra. Slovy a činy hlavního hrdiny do vás zasejí semínka reálnosti, semínka nejzvracenější představivosti, tím, že tuto knihu čtete dostáváte nálož života, tak jak ho vnímá jedna ztracená duše, tak jak život může vypadat.“ (celá recenze)
— Fantasy sci-fi svět 5 / 5

„Čaroděj není žádný hrdina, spíš naopak. Je si vědom toho, že fyzicky je na tom dost špatně a že v boji muže proti muži má šanci jako sněhulák na Sahaře. Občas sní o velkých věcech, občas ho sráží i malé drobnosti. V průběhu knihy se vyvíjí, jeho myšlení se posunuje, šílenství ho pomalu sžírá. Zajímavé je i střídání časových rovin, které se občas v textu objeví. Aby hrdina promlouval přímo ke čtenáři – to není zrovna obvyklý vypravěčský postup, ale funguje. On vůbec celý vypravěčský styl není nikterak košatý a dalo by se o něm hovořit jako o ryze funkčním, ale má něco do sebe. Působí přirozeně, lidsky, řeší témata, kterými se zabývají nejspíš i sami čtenáři.“ (celá recenze)
— Fantasy Planet (Martin Bečvář)

Komentáře