Nevyzpytatelné jsou cesty osudu


První společný fantasy román z pera autorského páru Nathaniela Wonderfula a Theodory Stonewall vypráví příběh tří rozličných hrdinů, které spojí dohromady víc osud než pouhá náhoda. Vyprávění plné hrdinského dobrodružství, magie, soubojů, ale především bouřlivých emocí, připomíná zběsilou jízdu na horské dráze, z níž čtenář nebude chtít vystoupit.

✨ Dostupnost: 6 kusů ✨

👑 Prodejní cena: ZDARMA 👑
(Knihu dostanete jako dárek při koupi druhého dílu)
📚 Základní informace: 📚

Datum vydání: 15. dubna 2020
Vazba: měkká
Formát: B6
Počet stran: 324
Vydání: první
Náklad: 100 ks

🖋️ Knižní anotace: 🖋️

Rozmarní bohové usedli opět ke stolu, aby rozehráli další ze svých tragikomických her. Osudy tří smrtelníků se nečekaně protnou na území Danrijského království. Jedné z největších říší v západní části Estellského kontinentu, kde vedle sebe po dlouhá staletí žijí lidé, nelidé i bytosti, pro něž v dnešním jazyce již nemáme jmen.

Pipin, prostoduchý elfí kouzelník, odchází s důležitým posláním do drsného světa, rozprostírajícího se za hranicemi rodné vesnice. Cestou potkává Eiri, zlodějku toužící zažít opravdové dobrodružství a Sebase, hraničáře ženoucího se pouze za pomstou a penězi.

Nesourodá trojice dostává nabídku, která se prostě neodmítá. Blyštivé zlaťáky jsou koneckonců nejenom potěchou oka všech hrabivců, ale je jich zapotřebí i pro každodenní přežití. Získat je, už tak snadné ovšem není a čím více po nich srdce jednoho prahne, tím vyšší cenu za to musí zaplatit.

Nevyzpytatelné jsou cesty osudu…

A stejně tak neexistují hranice zlomyslnosti bohů.
⭐ Hodnocení čtenářů: ⭐


„Jsem neskutečně ráda, že se ke mně kniha Nevyzpytatelné jsou cesty osudu dostala. Její čtení byl neskutečně příjemný návrat do minulosti, kdy jsem četla převážně fantasy. Moc jsem si návrat do dětství užila. Myslím si, že by si dokázala celkem hravě najít svou základnu fanoušků. Za mě neskutečné překvapení!“ (celá recenze)
— KnihySrdcovka 8 / 10


„Já osobně jsem velmi vděčná, že se mi naskytla možnost přečíst a zrecenzovat tuto knihu. Vůbec jsem při čtení neměla žádné výhrady a hlavně styl psaní se mi líbil a sednul mi. Já osobně jsem natěšená na pokračování a jsem zvědavá, kam trojici osud dál zavede.“ (celá recenze)
— Enthu 5 / 5


„Jestli máte rádi fantasy, bez trpaslíků a elfů nedáte ránu a zároveň vám není cizí humor, je to jasná volba. Vzhledem k tomu, že jde o první díl, zatím nevím kolikadílné ságy, je nutno na něj nahlížet jako na díl seznamovací. Ale věřím, že další díly si o nějaký ten bodík ještě polepší.“ (celá recenze)
— Jakub Bouda 6 / 10„Domnívám se, že by to příběhu více slušelo v divadelním sále než na stránkách knihy - humorné situace i postavy samotné k tomu úplně vybízí.“ (celá recenze)
— Knižní dvůr 3 / 5


„Pipin prostoduchý elfí kouzelník v těle trpaslíka, který se dostával z jedné šlamastiky do druhé a já se musela zastavovat abych si to přečetla znovu, protože u žádné knížky jsem se nenasmála tolik jako u téhle.“ (celá recenze)
— Kuro 5 / 5


„Ústřední nesourodá trojice hrdinů byla dokonalá. Než se jejich cesty střetly, každý z nich si vysloužil vlastní, poměrně rozsáhlou část příběhu. Trpaslík/elf Pipin mě rozesmával pokaždé, když něco vypustil z té své hladce oholené pusy a se zlodějkou Eiri bych si určitě rozuměla.“ (celá recenze)
— Karinga 70%„Z počátku byla kniha hodně zábavná, nesmírně jsem se nasmála, propula jsem v salvy smíchu a vždycky jsem se těšila, až si budu zase číst. Brala jsem to jako netypickou humornou fantasy z trošku jiného soudku.“ (celá recenze)
— Luciina zašívárna 4 / 5


„To si takhle otevřete epickou fantasy - a najednou zjistíte, že vlastně hrajete dračák. Zhruba první polovina knihy mi přišla skvělá, děj mě pohltil a postavy jsem si oblíbila, každou chvíli jsem se nad něčím usmívala. Leč potom se hrdinové vrhli na plnění úkolu, kterej se vlekl až do konce... a jeho průběh se mi zdál obyčejnej“ (celá recenze)
— Knihožrout 3.5 / 5


„Velmi zvláštní příběh. Ze začátku komedie a ke konci trochu té akce. Musím přiznat, že občas jsem byla trochu zmatená. I přesto to musím uznat, že z nějakého záhadného důvodu, jsem četla dál a dál a stránky rychle ubíhaly.“ (celá recenze)
— Lenga Melgerova„Chtěla bych pochválit jednoduché ilustrace v knize. A styl písma. Četla se dobře a do půlky měla spoustu vtipu. Už začátek knihy mě bavil. Určitě nelituju a doporučuju.“ (celá recenze)

— Útěk z reality čtením 3.5 / 5


„Při čtení máte chuť zasednout k táboráku uprostřed tichého a černého lesa, a poslouchat temné a málo úvěřitélné příběhy..“ (celá recenze)
— Fantasy sci-fi svět 8 / 10


„Tato kniha mě docela hodně zklamala čekala jsem od ní trochu víc. Jediné plus které jsem v knize našla bylo to, že děj byl velmi neobvyklí a mě se docela líbil. Bohužel tam nebylo tolik akce jak jsme očekávala. “ (celá recenze)
— Uvězněni ve stránkách 3 / 5„Oceňuji hlavně pozadí minulosti postav, které bylo nastíněné uvěřitelně. Ale můj největší problém tady byl jazyk. Mně nevadí složitější styl psaní, naopak, ale když vyzní tak, jako tady, celý text se čte dost pomalu. Asi i kvůli němu jsem četla knihu poměrně dlouhou dobu a ne a ne ji dočíst. Když už jsem si zvykla na jazyk, tak mi pravidelně ničila zrak špatná interpunkce.“ (celá recenze)
— Osolené knihy


„Myslím, že kniha vyplnila mé očekávání. Byla to taková oddechová kniha se sem tam menší akční scénou. Obálka se mi první moc nelíbila, ale asi třetí den co jsem měla knihu doma mi začala připadat strašně zajímavá. A byly tam i zajímavé ilustrace. Myslím klidně mohla přečíst i znovu.“ (celá recenze)
— knihoholka.b 3.8 / 5


„Tato kniha je prvotina a byla jsem na to byla upozorňována. Načež říkám. Opravdu? Opravdu je tahle knížka, která mě dokázala vtáhnout do děje, prvotina? Tak to klobouk dolů!! Kniha mě nadchla. Při čtení se cítíte díky bravurnímu líčení prostředí, jako kdybyste byli přímo v dění. Souboje, kouzla, ale i detailní líčení povah a vlastností jednotlivých postav. Jejich strachy, nekalé myšlenky a i vznikající přátelství či nepřátelství...“ (celá recenze)

— Knihomolkalenka 5 / 5„U této knihy mě ale zaujalo téma připomínající Dračí doupě, které jsem léta hrávala. Ráda čtu začínající české autory, ale se samizdatovými knihami nemám zatím moc dobrou zkušenost. Proto pro mě bylo hrozně milým překvapením, že se mi tahle kniha líbila. Sice mám na klasické fantasy trochu vyšší nároky, ale tahle kniha má úžasně nostalgickou atmosféru a milý humor.“ (celá recenze)
— alee_bookworm


„Na to, že se jedná o prvotinu to vůbec nebylo špatné, ale pár výhrad přeci jen mám. Autoři by si měli dávat pozor na opakování slov. Co však musím pochválit je vtipnost, sarkastické a rýpavé dohady Eiri a Sebase jsem si užívala. Oceňuji oddělení myšlenek postav od zbytku textu. Suma sumárum mám z knihy takový neutrální pocit, rozhodně neurazila, ale ani nějak výrazně nenadchla. Každopádně pokud budu mít možnost, určitě se ráda pustím do druhého dílu, nebo i jiných děl autorů.“ (celá recenze)
— rajknihoholky 3 / 5


„Kniha Nevyzpytatelné jsou cesty osudu predstavuje naozaj vydarenú prvotinu. Príbeh síce neponúka nič nové, ale v spojení nepravdepodobných hrdinov a niekedy šialených udalostí vznikol miestami komický príbeh – čo ešte umocňoval uštipačný štýl rozprávania. Dejová línia bola navyše jednoduchá a vďaka tomu všetkému je tento príbeh predovšetkým oddychovým čítaním o tom, ako sa raz nejaké mocné bytosti rozhodli niečo urobiť a využili na to naozaj podivnú skupinu hrdinov.“ (celá recenze)
— lili.darknight 4 / 5„Když jsem knihu začala číst, musela jsem si chvíli zvyknout na styl psaní, ale jakmile jsem se do příběhu začetla, bylo to super. Příběh jsem si opravdu užívala, ovšem přibližně od půlky se moje pocity začaly hodně měnit. Ne, že by ta druhá půlka byla špatná, ale ta první mi byla taková sympatičtější. U té první jsem se dost nasmála a líbily se mi ty kouzelné věci a prostředí a ta druhá byla spíš taková víc bojová a krvelačná.“ (celá recenze)
— Holka v knize 3.5 / 5


„Kniha sice možná nemá epickou obálku jako třeba Pán prstenů nebo Píseň ledu a ohně, přesto nám nabízí poutavý fantasy příběh se skvělou atmosférou. Vystavěním světa a stylem vyprávění mi hodně připomíná mého milovaného Zaklínače, takže už i jen za to ode mě dostává plusové body, protože přesně takovou knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst. Knihu jsem si neskutečně užila, konec jsem opravdu hltala, vůbec jsem nečekala, jak to skončí... No, tedy, ono to vlastně úplně neskončilo, protože to byl teprve první díl. A já už se neuvěřitelně moc těším na další.“ (první část recenze) (druhá část recenze)
— Princ a lištička 92%


„Zo začiatku sa chcem ospravedlniť, že knihu som čítala tak dlho (dva mesiace... Uf, našťastie že nebol časový limit). Bohužiaľ sa mi do čítania veľa krát vôbec nechcelo a musela som sa nútit. Tiež ma táto kniha ponorila do čudného stavu, že som mala stále chuť začať čítať niečo nové a vďaka tomu mám rozčítaných asi 20 kníh. Musím však povedať, že príbeh knihy sa mi veľmi páčil, len mi niekedy prišli niektoré úseky príliš zdĺhavé a to čo tam bolo na dve strany sa dalo napísať na jeden krátky odstavec.“ (celá recenze)
— knihomolka_3 3 / 5„Setkáte se se zajímavě vystavěnými postavami, které se chovají tak, jak se chovají, z určitého důvodu. Zlo není zlo proto, že by bylo prostě zlo a konec; zlo je zlé, protože cesty osudu jsou prostě nevyzpytatelné a někdy člověku, elfovi nebo trpaslíkovi nic jiného nezbývá. I důležitějším záporákům je zde věnován prostor, abyste se s nimi mohli seznámit a třeba je mít i trochu rádi, což hodnotím jako velké plus.“ (celá recenze)
— Ereandil


„Příběh byl za mě dobře promyšlený, ale že bych si čtení zrovna dvakrát užívala se úplně říct nedá. Naopak se mi moc líbily ilustrace, které krásně doplňují celou knihu. Takže za mě průměr, nic hrozného, ale bomba to nebyla.“ (celá recenze)
— Knihomolka Lucy 3 / 5


„Přiznám se, že kdybych vybírala podle obálky, tak bych knihu asi přehlídla, a to by byla škoda. Protože pod obálkou, která mě nezaujala se naopak skrývá příběh, který byl velmi čtivý a poutavý. Takže pokud máte rádi fantasy, tak vám knihu určitě doporučím. I když nedávám plný počet hvězdiček, tak musím říct, že na první počin této autorské dvojice je to velmi povedený příběh a já se rozhodně těším na pokračování.“ (celá recenze)
— Pary a knihy 4 / 5„Ráda zmínila hlavní záporáky, tři bratry Malletovy, kteří byli skvěle napsaní. Nemám ráda prvoplánové záporáky, kteří jsou zlí „prostě proto“. Tito mají svou minulost, své démony i vzájemné půtky, jejich životní osudy a motivace jsou velmi realistické. Celkově se mi kniha velmi líbila a doufám, že budu mít možnost přečíst si od této dvojice ještě nějakou další.“ (celá recenze)
— Petra Kamlachová


„Na knize mi vadily dlouhé kapitoly. Zato mi strany zkracovaly obohacane věty, které autorům fakt sedly. Celkem závidím tu velkou slovní zásobu. Co se týče postav, ty mi přišly skvěle popsané a líbily se mi jejich charaktery, které byly dobře vymyšlené a ten jejich humor byl taky pecka. To samé i svět, ten byl taky docela dobře vymyšlený. Občas mi ale děj přišel chaotický a ztrácela jsem se v tom co se právě děje a nebo o jaké postavy se jedná. Knizka nebyla tak špatná, ale proste to není knížka, kterou bych normalne četla a proto se mi do cteni někdy zrovna dvakrát nechtělo.“ (celá recenze)
— books_with_adel 3 / 5


„Tak přesně tuhle knihu jsem v tomto pochmurném období opravdu potřebovala! Vnesla mi na tvář úsměv, ba dokonce smích a já si toho nešikovného hlavního hrdinu, který kolem sebe omylem dokázal vytvořit chaos, zamilovala. Propracované charaktery s všemi jejich neduhy vás o to více vtáhnou do příběhu, který se s nikým nemazlí a svět je doslova takový, jaký si ho uděláme. Má to ovšem dvě vady na kráse a to je závěr knihy a nemálo chybek, které vás občas vytrhnou od čtení. Jelikož ale náklad pomalu mizí, věřím, že jestli se autoři odhodlají k dalšímu, jistě příběh ještě více vymazlí.“ (celá recenze)
— Dragell 5 / 10Žádné komentáře:

Okomentovat